Třísměnný provoz, noční směny, přesčasy, krátký/dlouhý týden

…na tato slova a termíny narazíte, když se pustíte do hledání práce. Nezní to moc dobře, že?

Drtivá většina běžně nabízených pracovních pozic vás bude časově svazovat, nutit vás přizpůsobit se. Ranní, noční, odpolední, střídání krátkého a dlouhého týdne „dvanáctek“ nebo v případě kancelářských pracovníků mraky a mraky nezaplacených přesčasů.

Některá pracovní místa se budou honosit pružnou pracovní dobou. Ale jak moc bývá v praxi pružná? Příchod mezi 7. a 10. hodinou, povinný úsek pobytu na pracovišti mezi 10. až 15. hodinou a odchod domů mezi 15. a 18. hodinou. Samozřejmě každý pracovní den. Musí to tak být ale v každé profesi a v každé firmě?

No jistě, že nemusí…

Práce, která vás nesvazuje a nenutí vás se přizpůsobit a která se naopak přizpůsobí vám. Nesmysl, říkáte si?

Chcete volno v pracovní den, není problém. Pracujete raději odpoledne a večer nebo o víkendu, není problém. Chcete pracovat jen 4 hodiny denně, není problém. Chcete pracovat 16 hodin denně, není problém. Chcete na 2 měsíce dovolenou a vyrazit do světa, není problém. Nic není problém.

Práce, která se přizpůsobuje vám a nikoliv vy jí.

O čem mluvíme?

No přece o naší práci, tedy spíše profesi či podnikání.

Finanční poradce v Salve Finance je naprosto časově flexibilní, nesvazuje ho žádné rozvržení pracovní doby a práci si plánuje dle svých přání. Žádná předem daná pracovní doba nebo harmonogram směn. Jste pánem nebo paní svého času.

Samozřejmě, není to pro každého. Někdo nad sebou potřebuje bič a přísného šéfa, ale ti ostatní se v profesi nezávislého poradce jistě najdou a tuto svobodu ocení.

Do jaké skupinky se řadíte vy? Chcete časovou svobodu nebo bič nad hlavou?

Svoboda v pracovní době je jen jedním z důvodů, proč se k nám přidat. Přečtěte si všechny.

Comments are closed.